Jesienią roku szkolnego 2010/11 kontynuowany był w szkole projekt realizowany w ramach Kapitału Ludzkiego "Człowiek w teatrze życia". W ramach projektu zorganizowano wyjazdy do wielu teatrów w Warszawie i Lublinie.
We wszystkich wyjazdach brała udział grupa 30 uczestników projektu. Młodzież klas II technikum hotelarskiego, III TH/TŻ, III TM, III EA. Wszystkie wycieczki przebiegały w doskonałej atmosferze. Grupa uczestników dzięki wielu godzinom wspólnie spędzonym na próbach i zajęciach teatralnych zżyła się ze sobą i wspólnie spędzany czas traktowała jako wspaniałą zabawę. W tej radosnej atmosferze młodzież mogła obejrzeć wiele wartościowych sztuk teatralnych i przez to ubogacić się wewnętrznie.
Jesienne wyjazdy do teatrów rozpoczęliśmy 28 września sztuką "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo w Warszawie. Inscenizacja była uwspółcześnioną wersją tragedii W. Szekspira i zaprezentowana była w formie barwnego musicalu.
7 października z kolei grupa mogła obejrzeć barwne widowisko na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. Sztuka "Straszna gospoda" wywarła ogromne wrażenie, przybliżyła kulturę chasydów i pokazała wartości humanistyczne wspólne wszystkim narodom.
21 października gościliśmy natomiast w Teatrze Narodowym, gdzie oglądaliśmy dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna". Teatr Narodowy słynie z wierności adaptacji scenicznych, dzięki czemu tekst tragedii narodowego wieszcza został przypomniany uczniom bardzo szczegółowo. Szczególny zachwyt naszych widzów wzbudziły możliwości sceny Teatru Narodowego, jej wielopoziomowość i oświetlenie.
10 listopada przed Dniem Niepodległości grupa uczestników projektu wzięła udział w wyjeździe do Teatru Syreny w Warszawie na przedstawienie "Klub hipochondryka 2". Ta znakomita komedia, której autorem scenografii był sam Alan Starski, a grana przez takich aktorów jak Zbigniew Machalica czy Wojciech Malajkat wprawiła wszystkich w doskonały nastrój.
Ledwo wróciliśmy z długiego weekendu a już 16 listopada znowu jechaliśmy do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na inscenizacje powieści Fiodora Dostojewskiego "Zbrodnia i kara". Jak cenne było to przedstawienie zaświadczyć mogą uczniowie uczestnicy projektu klas maturalnych, którzy tydzień później pisali próbną maturę właśnie na podstawie fragmentów tej lektury.
Ostatnim wyjazdem realizowanym w ramach projektu był wyjazd na sztukę Marka Rymkiewicza "Księżniczka na opak wywrócona" w Teatrze Narodowym w Warszawie. Znakomici aktorzy tej klasy co Piotr Adamczyk czy Małgorzata Kożuchowska zapewnili nie tylko wspaniałe przeżycia duchowe, ale dali także okazje do refleksji nad ludzkim życiem, nad sensem naszej egzystencji.
Wspólne wyjazdy zbliżyły uczestników projektu, a obejrzane spektakle pogłębiły ich wiedzę o teatrze, o życiu, przygotowały do pełnego odbioru sztuki wysokiej.
Adam Kalata